Jeśli szukasz małego, automatycznego kotła i chciałbyś spalać pellet dobrej jak i słabej jakości to trafiłeś we właściwe miejsce
Kocioł na pelet Slimko to kocioł od początku do końca zaprojektowany do spalania pelletu. Jego budowa w maksymalny sposób została zminimalizowana, dzięki czemu można go montować w bardzo małych kotłowniach (np. w nowym budownictwie). W naszych projektach wielokrotnie spotykamy się z małymi kotłowniami, w których pierwotnie miała być instalacja gazowa, która z zasady potrzebuje mniej miejsca – do takich przestrzeni Kocioł Slimko wpasuje się doskonale.
Kocioł Slimko występuje w mocach od 12 kW, 16kW i 20 kW
Zalety kotła Slimko:
- 5 klasa
- zmieści się do bardzo małej kotłowni (zarówno niskiej jak i wąskiej),
- wysoka sprawność, czyli oszczędne ogrzewanie Twojego budynku,
- estetyczny wygląd,
- automatyczna praca, czyli: rozpalanie, grzanie, wygaszanie oraz czyszczenie,
- zmienna moc kotła dzięki modulacyjnej pracy palnika dopasowującego moc do warunków atmosferycznych,
- palnik, który skutecznie spala i oczyszcza się z pozostałości po słabej jakości pellecie i agropellecie,
- sterownik Plum lub Estyma umożliwiający podłączenie wielu urządzeń,
- genialna w swojej prostocie budowa wymiennika. Kocioł ma pionowe, rurowe turbulatory, dzięki czemu popiół po pellecie samoczynnie (grawitacyjnie) spada do dużego popielnika. Wydłuża to czas bezobsługowego działania na wiele dni a nawet miesięcy (na dobrym pellecie).
Dlaczego zastosowano stal:
- maksymalna sprawność,
- większa możliwość zaprojektowania wysokowydajnych wymienników,
- mała wrażliwość na nagłe zmiany temperatury,
- mała wrażliwość na kamień kotłowy,
- mała wrażliwość na brak wody.
Palniki na pellet z obrotową komorą spalania to jedna z najbardziej nowoczesnych konstrukcji jaki jest na rynku. Innowacja tego
urządzenia polega na systemie oczyszczania paleniska z pozostałości po spaleniu pelletu. Dzieje się tak podczas bardzo powolnego obrotu całej komory spalania. Dzięki temu rozwiązaniu w palniku nie powstają zgorzeliny, które w niewielkich bryłkach zostają nabierzącą wyrzucane z palnika, nawet przy spalaniu gorszej jakości pelletu drzewnego i agropelletu. Powszechnie wiadomo, że pellet niskiej jakości nie w pełni się spala i pozostawia tzw. zgorzel na palniku, którą tradycyjne palniki rynnowe nie są w stanie usunąć. W palniku obrotowym natomiast pellet słabszej jakości A2 i B1 jak i Agropellet zostanie równie sprawnie spalony. Pellet ten jest jeszcze tańszy w zakupie dzięki czemu można jeszcze taniej ogrzać swoją nieruchomość.
- w pełni zautomatyzowane rozpalanie, praca i czyszczenie palnika dzięki czemu obsługa kotła i palnika jest bardzo krótka i rzadka. Najczęściej długość bezobsługowej pracy jest jedynie ograniczona wielkością miejsca na pellet w twoim kotle i pojemnością zbiornika na pellet.
- możesz zamontować go praktycznie w każdym kotle i piecu (również w piekarniczym), który dotychczas palono paliwami typu węgiel, eko groszek, olej opałowy, olej przepracowany, gaz, słomę, trocinę, biomasę itd.
- podwójny system czyszczenia palnika (wentylator i obrotowa komora spalania)
- ciągła praca całodobowa przez cały rok niezależnie od zmieniających się warunków pogodowych i temperatur atmosferycznych.
- podajnik wewnętrzny skutecznie zabezpieczy od ognia automatykę palnika, dzięki temu że przesuwa pellet do wewnątrz kotła chroniąc palnik od wysokiej temp płomienia.
NIE CZEKAJ ZAMONTUJ PALNIK PELLETOWY DO SWOJEGO KOTŁA – SKONTAKTUJ SIĘ S SPRAWIE DARMOWEJ WYCENY I DORADZTWA TECHNICZEGO z: -No Limits Energy -NoLE Budowa palnika pelletowego KIPI i elementy z jakich jest zbudowany.
- palnik [1]
- sterownik renomowanej firmy PLUM EcoMAX850 [2]
- podajnik z wizjerem [3]
- rura spiro [4]
- kątowa redukcja zdawcza „kolano przyłączeniowe” [5]
- czujnik mechaniczny awaryjny temperatury kotła [6]
- czujnik temperatury kotła [7]
- czujnik temperatury CWU [8]
Sterowanie
ecoMAX 860P to urządzenie wykonane w zaawansowanej technologii. Kontroluje proces spalania w kotłach na paliwo stałe z zapalarką. Standardowo obsługuje obieg grzewczy CO i CWU oraz obieg mieszaczowy. Regulator dostępny jest w kompletnej zabudowie oraz w wersji z wyjmowanym panelem umożliwiającym montaż na przedniej części kotła.Ten mikroprocesorowy regulator nowej generacji oznacza dla użytkownika:
- intuicyjną i prostą obsługę
- korzystanie z wielu ciekawych funkcji
- unikalny design
- system regulacji TOUCH & PLAY
- atrakcyjny wyświetlacz, na którym wyświetlane są informacje w postaci czytelnych ikon
- komfort poprzez współpracę ze zdalnym sterowaniem ecoSTER
- komfortowe sterowanie on-line pracą kotła przez Internet
Posiada konstrukcję modułową, zapewniającą rozbudowę BUS. Regulator steruje: pracą kotła (palnika), obsługuje podstawowe funkcje CO i CWU, pompę mieszacza oraz mieszacz.
Moduły dodatkowe umożliwiają współpracę z buforem oraz układami mieszaczowymi. Ponadto istnieje możliwość współpracy z modułem sondy Lambda (ecoLAMBDA). W regulatorze zastosowano system inteligentnego Menu. System sprawia, że elementy niepodłączone są nieaktywne (niewidoczne). Takie rozwiązanie umożliwia łatwą i komfortową obsługę.
DODATKOWY OSPRZĘT:
Regulator pokojowy ecoSTER200
ecoSTER zapewnia komfort termiczny w pomieszczeniach dzięki komunikacji cyfrowej z regulatorami serii ecoMAX. Urządzenie oznacza dla użytkownika nowoczesny design (duży wyświetlacz graficzny i intuicyjny system obsługi TOUCH & PLAY), a zastosowane nowoczesne funkcje otrzymały zgłoszenie patentowe. Panel dostępny w wielu wersjach kolorystycznych dopasowanych do Twojego domu.
- prosty i efektywny sposób sterownia temperaturą (w 3 niezależnych pomieszczeniach)
- ustawienie harmonogramu temperatur (dziennych i nocnych)
- regulacja i podgląd podstawowych funkcji kotła
- wybór różnych trybów pracy
- przekazywanie informacji o alarmach
- przekazywanie informacji o poziomie paliwa w zasobniku
Regulator pokojowy dotykowy ecoSTER Touch
ecoSTER TOUCH zapewnia komfort termiczny w pomieszczeniach dzięki komunikacji cyfrowej tylko z regulatorami serii ecoMAX. Urządzenie posiada nowoczesny design oraz duży czytelny, dotykowy wyświetlacz graficzny z kolorowym menu. ecoSTER TOUCH oznacza dla użytkownika:
- funkcja progamowalnego termostaru pokojowego
- prosty i efektywny sposób sterownia temperaturą w maks. 3 pomieszczeniach
- ustawienie harmonogramu temperatur dziennych i nocnych
- regulacja i podgląd wszystkich funkcji kotła
- zdalny podgląd ekranu panelu sterującego kotła lub innych paneli pokojowych
- wybór różnych trybów pracy
- przekazywanie informacji o alarmach
- przekazywanie informacji o poziomie paliwa w zasobniku
- funkcja jednoczesnej aktualizacji oprogramowania ecoSTER-a, panelu oraz modułu regulatora poprzez kartę microSD
Moduł do regulatorów pokojowych ecoLAMBDA
ecoLAMBDA jest nowoczesnym urządzenie elektroniczne przeznaczone do pomiaru i regulacji zawartości tlenu w spalinach. Moduł ecoLAMBDA wyposażony jest w interfejs komunikacyjny nowej generacji, za pomocą którego wyniki pomiaru z modułu są przesyłane do regulatora. Efektem tego jest zapewnienie optymalizacji procesu spalania.
- precyzyjny pomiar zawartości tlenu w spalinach
- optymalizacja procesu spalania
- zmniejszenie emisji tlenku węgla
palnik [1]
- sterownik renomowanej firmy PLUM EcoMAX850 [2]
- podajnik z wizjerem [3]
- rura spiro [4]
- kątowa redukcja zdawcza „kolano przyłączeniowe” [5]
- czujnik mechaniczny awaryjny temperatury kotła [6]
- czujnik temperatury kotła [7]
- czujnik temperatury CWU [8]
Granulat z trocin (pelet) wykonany zgodnie zPN-EN ISO 17225-2:2014– klasa A1• granulacja 6±1mm; 8±1mm • długość 3,15 ≤ L ≤ 40 • polecana wartość opałowa 16500 – 19000 kJ/kg • zawartość popiołu ≤ 0.7% • wilgotność ≤ 10 % • ciężar właściwy (gęstość) ≥ 600 kg/m3 • temperatura topnienia popiołu powyżej 1200° C |
||
Granulat z trocin (pelet) wykonany zgodnie zPN-EN ISO 17225-2:2014– klasa A2• granulacja 6±1mm; 8±1mm • długość 3,15 ≤ L ≤ 40 • polecana wartość opałowa 16500 – 19000 kJ/kg • zawartość popiołu ≤ 1,2% • wilgotność ≤ 10 % • ciężar właściwy (gęstość) ≥ 600 kg/m3 • temperatura topnienia popiołu powyżej 1200° C |
||
Granulat z trocin (pelet) wykonany zgodnie zPN-EN ISO 17225-2:2014– klasa B• granulacja 6±1mm; 8±1mm • długość 3,15 ≤ L ≤ 40 • polecana wartość opałowa 16500 – 19000 kJ/kg • zawartość popiołu ≤ 2% • wilgotność ≤ 10 % • ciężar właściwy (gęstość) ≥ 600 kg/m3 • temperatura topnienia popiołu powyżej 1200° C |
||
Agropelet
|
Przykładowe realizacje. Więcej zdjęć w zakładce „Realizacje”
Sklep internetowy.
Nie znaleziono produktów, których szukasz.
*Informacje zawarte na stronie internetowej nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego z dn. 23.04.1964r.Księga pierwsza, Tytuł IV, Dział II.