Kocioł na pellet, kotły, piece, piece i kotły, kocioł z podajnikiem, piec z podajnikiem, piec na pellet

Kocioł na zrębkę Puro Win

 

  • kocioł niemal całkowicie bezobsługowy.  Wystarczy jedynie opróżniać pojemnik z popiołem, o czym poinformuje kocioł.
  • automatyczne rozpalanie praca, czyszczenie, odpopielanie i zasypywanie pneumatyczne podajnikiem pelletu.
  • zalecana zrębka o wilgotności 20-30% P16S, P31S lub A1, A2
seriws sprzedaż montaż kotłów na pellet Windhager, najlepsze kotły na pellet

Dystrybucja i serwis regionalny Windhager w tej części Polski No Limits Energy -NoLE.

Nasze motto. “Jeśli coś robisz to rób to dobrze…”

Jeśli poszukujesz wpełni automatycznego kotła najwyższej klasy światowej i to trafiłeś we właściwe miejsce Puro Win Austriackiej firmy Windhager

Kocioł na zrębke Puro Win jest to najnowsze dzieło Austriackiej firmy Windhager. Firma jest klasyfikowana jako jedna z najlepszych na Świecie w śród producentów kotłów na pellety. Windhager jest pierwszym proucentem na świecie, który wprowadził seryjną produkcję kotłów na pellet. Przez te lata wiedzie prym i wytycza kierunek rozwoju tego biznesu. Wiele firm próbuje podrobić choć w niewielkim stopniu kotły Windhagera jednek nikomu dotąd się to nie udało. Kolejnym właśnie skokiem technologicznym jest nowy produkt tej firmy Puro Win.

 

Zaprojektowany z troską o najmniejsze szczegóły

  • Poziome lub pionowe podłączenie kominowe
  • Wysokiej jakości ekran dotykowy chroniony taflą szkła dla łatwego zarządzania urządzeniem
  • Wytrzymała komora spalania wykonana ze stali nierdzewnej i wysokogatunkowego żeliwa
  • Spalanie wydzielających się gazów
  • Automatycznie tworzona warstwa aktywnego filtra węglowego
  • Dwu-zasuwowy system odpopielania palnika
  • Automatyczny system odpopielania urządzenia

 

Podawanie bezpośrednie – DIRECT

  • Kompletny system podawania paliwa zużywa średnio 120 W energii elektrycznej
  • Posiada system zapobiegający blokowaniu podajnika
  • Duży, asymetryczny kanał podajnika paliwa
  • Inteligentny system zgarniacza paliwa
  • Praca z napięciem sieciowym 230V

Podawanie pneumatyczne – PNEUMAT

  • Wytrzymały zasobnik paliwa o pojemnosci 270 litrów, wykonany ze stali nierdzewnej
  • Mieszacz w zasobniku paliwa, umożliwiający swobodne i niezakłócone opadanie paliwa do podajnika kotłowego
  • Jedna rura transportuje zrębkę, druga pompuje powietrze zwrotne
  • System antyogniowy podajnika
  • Turbina ssąca znajduje się w pomieszczeniu kotłowni
  • Skrzynka transportowa
  • Ślimak podający paliwo z zasobnika do skrzynki transportowej

Rozwiązania dla każdego typu magazynu paliwa

PuroWIN oferuje konfigurację systemu podawania paliwa dla każdego typu lokalizacji magazynu paliwa. Wpisuje się w tą ideę także połączenie konwencjonalne, w to którym kotłownia i pomieszczenie magazynu paliwa sąsiadują ze sobą. W takim przypadku, zrębka transportowana jest do zasobnika przykotłowego za pomocą podajnika kanałowego. Modułowy system budowy podajnika pozwala skonfigurować długość całego systemu podającego do jego maksymalnej długości 6 metrów. Mamy idealne rozwiązania pasujące dokładnie do Twoich potrzeb.

Puro Win jest najnowszym produktem Windhager a już zdobył wiele prestiżowych nagród:

 Technologia zero emisji

Nasz opatentowany, górno-ciągowy proces zgazowywania, czyni kocioł PuroWIN urządzeniem najczystszego spalania zrębek drzewnych na świecie!  Wykorzystana została zasada filtrowania paliwa: Najpierw komora spalania zostaje wypeniona zrębką. Po rozpaleniu, tworzy się w dolnej części palnika podstawa komory spalania.  Wytworzone ciepło powodu proces zwęglenia zrębki, znajdującej się powyżej, która z kolei zaczyna się zachowywać tak, jak zachowuje się aktywny filtr węglowy. Gaz drzewny z podstawy komory spalania, przedostaje się do góry, poprzez pokłady wytworzonego węgla i niespalonej zrębki drzewnej. Finalnie, jest całkowicie przefiltrowany. Proces spalania ma miejsce jedynie powyżej zrębki drzewnej. Proces ten, opracowany współnie z insytutem badawczym BIOS Bioenergysysteme, produkuje emisję spalin tak niską, że ledwie można ją zmierzyć. Jest ona tak niska, że jej parametry w kotle PuroWIN są kilkukrotnie niższe niż najbardziej zaostrzone normy (zobacz pkt 01 i 02).
Automatyczne podtrzymanie żaru Kocioł jest całkowicie szczelnym urzązeniem, więc żar pozostaje w palniku aż do 4 dni – bez dopływu powietrza i dodatkowego podawania paliwa. Znaczy to, że kocioł nie musi przechodzić fazy rozpalania za każdym razem, kiedy znowu się uruchamia, a więc PuroWIN zużywa do 90 procent mniej energii elektrycznej potrzebnej do ponownego rozpalenia urządzenia niż inne kotły na zrębkę, a rezultacie oszczędzając sporo energii elektrycznej.
Podwójne płyty usuwające popiół z paleniska Dzięki opatentowanemu, inteligentnemu systemowi usuwania popiołu z paleniska, ciała obce nie są w stanie uszkodzic kotła. W przeciwieństwie do rozwiązań posiadających ruszt , w przypadku urządzenia PuroWIN stosuje się płyty oddzielające palnik od popielnika, zatem warstwa żaru pozostaje nienaruszona podczas czyszczenia. Czynność ta, w sposób nieprzerywany dokonuje się nawet przy pełnej mocy pracy kotła.

Silnik podający paliwo z silosa do kotła PuroWIN’s charakteryzuje się bardzo ekonomicznym zużyciem energii elektrycznej. Średnio, potrzebuje on jedynie 120W mocy, w porównaniu do tradycyjnych silników, które zużywają około  500W. W cyklu jego rocznej pracy, przy założeniu, że system podający pracuje ok 3000 godzin, uzyskujemy następujące oszczędności w zużyciu energii elektrycznej:

Firma Windhager skupia się nie tylko na samym kotle – wytworzeniu ciepła – ale przede wszystkim nad gospodarowaniem i rozdziałem ciepła na poszczególne obwody grzewcze. Każdy kocioł jest indywidualnie wyposażany w zamówione układy sterujące. Na przykład: w sterowanie 1 obwodem ogrzewania podłogowego, 1 obwodem grzejników i 1 obwodem grzania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). W ślad za doborem sterowników idą odpowiednie grupy pompowo mieszające.

 

Automatyczne odpopielanie kotła Windhager

Automatyczne odpopielanie i kompresja pracowanie pozostałości po spalaniu pelletu odbywa się automatycznie. Pellet w ostatniej fazie zostaje przetransportowany do wyjmowanego zbiornika po lewej stronie mechanizmu. Skrzynię to w łatwy sposób się wyciąga i wywozi na zamontowanych kółkach do wysypania. Montaż z powrotem jest tak samo łatwy. Zapewnia maksymalną niezawodność w działaniu nie tylko samego kotła, ale także układu doprowadzania paliwa

 

Innowacyjna opatentowana konstrukcja podajnika zrębki, który przetransportuje bez awaryjnie kamienie nawet do 0,5kg

 Przekrój podajnika, opatentowana technologia pozwalająca transportować zabrudzoną zrębkę.

Podajnik pneumatyczny zrębki do kotła Puro Win

Podajnik ślimakowy zrębki do kotła Puro Win

Przekładnia podajnika w silosie zrębki. Opatentowana konstrukcja gwarantująca bezawaryjną pracę.

 

 

Rodzaje zbiorników na pellet i zastosowanych podajników pelletowych:

 

Ślimakowy podajnik zrębki

Palnik na zrębki Puro Win. Innowacyjna technologia spalania zrębki w palniku wrzutowym wykonanym z stali wysokogatunkowej. W palniku zostaje zgazowywane paliwo a palą się jedynie gazy, które są rozpalany osobną zapalarką.
Automatyczne czyszczenie polega na cyklicznym zamykaniu się zasuwy zamontowanej u dołu palnika, która pozbywa się zwęglonego paliwa bez wyłącznia instalacji. Taki system pozwala na spalanie również zabrudzonej zrębki, gdyż palnik jest w stanie oczyścić się samodzielnie nie tlko z resztek paliw a również z piasku, kamieni i innych ciał obcych opisane dokładnie w opisie kotła Puro Win na naszej stronie.

 

Silnik podający paliwo z silosa do kotła PuroWIN’s charakteryzuje się bardzo ekonomicznym zużyciem energii elektrycznej. Średnio, potrzebuje on jedynie 120W mocy, w porównaniu do tradycyjnych silników, które zużywają około  500W. W cyklu jego rocznej pracy, przy założeniu, że system podający pracuje ok 3000 godzin, uzyskujemy następujące oszczędności w zużyciu energii elektrycznej:
Większe kawałki zrębki są bezproblemowo transportowane dzięki systemowi ABS Napięcie zasilania 230V
Innowacyjna budowa podajnika  redukuje siły działające na niego  podczas pracy duces i zmniejsza  zużycie jego elementów

Podajnik paliwa gotowy na każdy scenariusz.

PuroWIN oferuje maksymalną niezawodność pracy nie tylko samego kotła, ale taże całe układu systemu podawania paliwa. Dla PuroWIN został opracowany unikalny, innowacyjny i bezpieczny kanał podawania paliwa z technologią SST (Technologia Bocznego Ślizgu). W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów transportujacych paliwo, kanał ten jest znacznie większy, o asymetrycznej budowie. W zależności od rodzaju paliwa, aż do 60 procent zrębki może być transportowana w kanale drogą ślizgu, a nie bezpośrednio poprzez podawanie ślimaka podającego. CIała obce w paliwie i duże kawałki drewna generalnie nie mają wpływu na system podawania i nie są w stanie go uszkodzić.. System podawania pracuje niezwykle i cicho i precyzyjnie. Jego bardzo małe zużycie i niska konsumpcja energii są niewątpliwie zaletami podajnika SST.
Ślimak tak trwały, jak twarda jest stal Sześciomilimetrowej grubości ślimak podający paliwo w PuroWINie jest bardziej wytrzymały niż systemy podawania konkurencji. Spirala ślimaka podającego to najważniejsza część całego systemu podawania paliza z pomieszczenia magazynowego. Wykonujemy tę część (tak jak i inne) z najwyższej jakości gatunku stali..

Podajnik paliwa gotowy na każdy scenariusz.

PuroWIN oferuje maksymalną niezawodność pracy nie tylko samego kotła, ale taże całe układu systemu podawania paliwa. Dla PuroWIN został opracowany unikalny, innowacyjny i bezpieczny kanał podawania paliwa z technologią SST (Technologia Bocznego Ślizgu). W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów transportujacych paliwo, kanał ten jest znacznie większy, o asymetrycznej budowie. W zależności od rodzaju paliwa, aż do 60 procent zrębki może być transportowana w kanale drogą ślizgu, a nie bezpośrednio poprzez podawanie ślimaka podającego. CIała obce w paliwie i duże kawałki drewna generalnie nie mają wpływu na system podawania i nie są w stanie go uszkodzić.. System podawania pracuje niezwykle i cicho i precyzyjnie. Jego bardzo małe zużycie i niska konsumpcja energii są niewątpliwie zaletami podajnika SST.
Ślimak tak trwały, jak twarda jest stal Sześciomilimetrowej grubości ślimak podający paliwo w PuroWINie jest bardziej wytrzymały niż systemy podawania konkurencji. Spirala ślimaka podającego to najważniejsza część całego systemu podawania paliza z pomieszczenia magazynowego. Wykonujemy tę część (tak jak i inne) z najwyższej jakości gatunku stali..

Rozwiązania dla każdej korłowni

PuroWIN oferowany jest z systememami transportującymi paliwo dla niemal każdego rozwiązania magazynu paliwa. Urządzenie występuje także w wersji klasycznej,  w której to zbiornik paliwa przylega bezpośrednio do kotła. W takim przypadku, paliwo dostarczane jest do urządzenia za pomocą ślimakowego podajnika kanałowego. Modułowa budowa takiego systemu pozwala na zastosowaniu kanału podawania paliwa o długości do 6 metrów. Mieszalnik paliwa w zasobniku lub w silosie może mieć średnicę zgarniania od 2 do 5 metrów, wydłużaną o 0,5 m.  Mamy zatem idealne rozwiązania, dopasowane do Twoich potrzeb!

Kotłownia i magazyn paliwa na poziomie “0” Bezpośredni, konwencjonalny zasyp paliwa, transport paliwa do kotła poprzez podajnik kanałowy

. Kotłownia oraz magazyn paliwa w piwnicy – wariant 2: Zasyp paliwa zsypowy przez właz do magazynu paliwa, transport paliwa do kotła poprzez podajnik kanałowy

Kotłownia oraz magazyn paliwa w piwnicy – wariant 2: Zasyp paliwa zsypowy przez właz do magazynu paliwa, transport paliwa do kotła poprzez podajnik kanałowy

 

Kotłownia w piwnicy, magazyn paliwa między piętrami: Bezpośredni, konwencjonalny zasyp paliwa, transport paliwa do kotła poprzez podajnik kanałowy poziomy

 

 

 

 

 

Pneumatyczne podawanie zrębek.

PuroWIN to pierwszy na świecie kocioł zgazowujący zrębki drzewną, który posiada fabryczny, pneumatyczny system podawania zrębek w standardzie. Daje to wiele korzyści. Bezawaryjny, praktycznie bezobsługowy system ssący oferuje dużą elastyczność ulokowania pomieszczenia magazynowego dla kotłowni. Transport może odbywać się na odległość do 25 metrów i wysokość do 7 metrów. W odróżnieniu więc do rozwiązań konkurencji, pomieszczenie magazynowe nie musi przylegać do pomieszczenia kotłowni. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto dotychczas nie  miał możliwości zainstalowania systemu ogrzewania zrębką, z powodów architektonicznych.


Elastyczność w planowaniu systemu ssącego Dzięki rozwiązaniu pneumatycznemu, system podawania paliwa używa mieszalnika paliwa, ulokowanego w magazynie zrębek (silosie) oraz podajnika kanałowego. Turbina ssąca znajduje się na zewnątrz magazynu i jej zadaniem jest dalszy transport zrębek do kotła PuroWIN przy użyciu specjalnego rurociągu. Paliwo zostaje podane do zasobnika przykotłowego. Turbina ssąca pracuje około 15 minut dziennie – w zależności od mocy urządzenia, zapotrzebowania na energię cieplną i jakości paliwa. Przez resztę czasu, praca kotła zgazowującego zrębkę jest niezwykle cicha.

Ochrona nagarniacza paliwa

Rozwinęliśmy dotychczasowe metody podawania paliwa z pomieszczeń magazynowych oraz poprawiliśmy kluczowe ich komponenty, tak aby zapobiec ewentualnemu blokowaniu się
systemów podających paliwo. Przekładnia podajnika paliwa jest w pełni chroniona, nie
wymaga żadnej konserwacji i nie posiada elementów eksploatacyjnie zużywających się.  Jest w pełni bezawaryjna, a do tego niezwykle wydajna. Zużywa do 75% mniej energii niż tradycyjne przekładnie, stosowane u konkurencji.
Specjalna osłona przekładni Przekładnia to element, który napędza mieszalnik paliwa w zasobniku, ramiona sprężyn
zgarniających paliwo oraz kanałowy ślimak podający paliwo w stronę kotła. W odróżnieniu do standardowego systemu jej zamontowania, nie jest ona zamontowana bezpośrednio do podłoża, ale jest połączona ze specjalna osłoną montażową, w celu jej ochrony przed siłami działającymi na nią z powodu ciężaru paliwa. Dodatkowo, jest bardzo wytrzymała i odporna na przeciążenia, występujące na przykład przy załadowywaniu zasobnika. Ramiona sprężyn
zgarniających paliwo posiadają specjalne, opracowane przez nas rozwiązanie przeciwko ich pękaniu .W dodatku są one większej grubości niż u innych producentów i mają aż 60 mm
szerokości.

 

Podajnik paliwa gotowy na każdy scenariusz.

PuroWIN oferuje maksymalną niezawodność pracy nie tylko samego kotła, ale taże całe układu systemu podawania paliwa. Dla PuroWIN został opracowany unikalny, innowacyjny i bezpieczny kanał podawania paliwa z technologią SST (Technologia Bocznego Ślizgu). W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów transportujacych paliwo, kanał ten jest znacznie większy, o asymetrycznej budowie. W zależności od rodzaju paliwa, aż do 60 procent zrębki może być transportowana w kanale drogą ślizgu, a nie bezpośrednio poprzez podawanie ślimaka podającego. CIała obce w paliwie i duże kawałki drewna generalnie nie mają wpływu na system podawania i nie są w stanie go uszkodzić.. System podawania pracuje niezwykle i cicho i precyzyjnie. Jego bardzo małe zużycie i niska konsumpcja energii są niewątpliwie zaletami podajnika SST.
Ślimak tak trwały, jak twarda jest stal Sześciomilimetrowej grubości ślimak podający paliwo w PuroWINie jest bardziej wytrzymały niż systemy podawania konkurencji. Spirala ślimaka podającego to najważniejsza część całego systemu podawania paliza z pomieszczenia magazynowego. Wykonujemy tę część (tak jak i inne) z najwyższej jakości gatunku stali.

Twój magazyn paliwa nie przylega bezpośrednio do pomieszczenia kotłowni ? To żaden problem ! PuroWIN to pierwszy kocioł na świecie zgazowujący zrębkę drzewną, który  potrafi transportować paliwo używając w tym celu systemu podciśnieniowego – jest to jedyny na  świecie, opatentowany system pneumatycznego transportu zębki. Maksymalna odległość transportowania paliwa to 25 metrów, z uwzględnieniem 7 metrowej różnicy poziomów  pomiędzy miejscem początku a miejscem docelowym transportowania

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbiorniki na zrębki wykonuje się na miejscu lub modernizuje się pomieszczenia budynku lub w budynkach do 25m oddalonych od kotła Puro Win i 7 m wysokości co do kotła.

 

Sterowanie odbywa się za pomocą automatyki MES+.

Modułowy system Energetyczny MES+ przejmuje całość zadań związanych z zarządzaniem energią układu. Nadzoruje on wytwarzanie i podział energii w najbardziej optymalny sposób. Jego modułowa budowa zapewnia możliwość dalszej rozbudowy. Jego zewnętrzną częścią jest sterownik pokojowy zlokalizowany w części mieszalnej budynku, umożliwiający tygodniowe programowanie temperatury. Cały system bazuje jednak na obserwacji temperatury zewnętrznej.

MES+ nie potrzebuje informacji o temperaturze wewnątrz budynku do zapewnienia pełnego komfortu jego mieszkańcom – jest to prawdziwy system pogodowy.

Za wyjątkową oszczędność kotła odpowiedzialny jest jego modulujący sposób działania palnika. Od 30% mocy dostarcza on jedynie taką ilość energii, jaka jest konieczna do osiągnięcia wybranych parametrów. Kocioł BioWIN 2 nie tworzy w ten sposób nadmiarów energetycznych, pomagając tym samym użytkownikowi oszczędzać pieniądze i chronić środowisko. Dlatego zastosowanie zbiornika akumulacyjnego jest wymagane jedynie w przypadku, kiedy zapotrzebowanie cieplne lokalu jest mniejsze niż 50% mocy nominalnej kotła.

Kotły z tradycyjnym trybem pracy (włącz/wyłącz) pracują pełną mocą albo wcale (kotły na ekogroszek wchodzą w tryb podtrzymania żaru), aby dopasować się do zapotrzebowania energetycznego. Zbyt częste cykle rozpalania i wygaszania prowadzą do dużych strat energetycznych. BioWIN 2 od 30% swojej mocy bezstopniowo dostarcza dokładnie taką ilość energii cieplnej, na którą istnieje faktyczne zapotrzebowanie.

Praca kotła bez modulacji

Praca kotła BioWIN 2

Praca kotła bez modulacji Praca kotła BioWIN 2

Plug & Play – tak brzmi dewiza firmy Windhager! Uruchomiwszy raz kocioł BioWIN 2, można pozostawić go spokojnie samemu sobie. Innowacyjna automatyka kotła BioWIN 2 Exclusiv zadba o to, aby użytkownik nie musiał troszczyć się o nic więcej.

 

Rozwiązania systemu Windhager

Puro WIn może być wyposażony w zdalnie sterownie kotłem za pomocą aplikacji na smartphone wystarczy wykupić odpowiedni moduł i dostęp do platformy Windhager

 

 

 

Po co komplikować to, co proste? U nas wszystko jest dostępne z jednego źródła: innowacyjne rozwiązania oraz doskonałe komponenty do budowy systemów grzewczych. Dzięki
technologii systemowej firmy WINDHAGER, możesz w łatwy sposób połączyć wszystkie nasze produkty. Energia cieplna jest wykorzystywana w sposób efektywny, odkąd MES INFINITY zapewnia optymalną współpracę wszystkich podzespołów systemu grzewczego.

 

 

 

 

W najbliższym czasi zostanie wprowadzony do sprzedaży kocioł Puro Win o mocy 150 kW. Prace już trwają i urządzeni jest testowane.

Model PuroWIN 24 PuroWIN 30 PuroWIN 40 PuroWIN 49 PuroWIN 60
Zakres mocy urządzenia kW 7,2 – 24,0 10,7 – 30,7 12,7 – 39,5 15,7 – 48,5 18,3 – 62,0
Sprawność kotła przy pracy z mocą nominalną(zrębka W20) % 93 93,4 93 93 93
Masa całkowita kotła kg 528 528 562 562 593
Masa wymiennika kotła kg 497 497 531 531 562
Waga zasobnika paliwa kg 110
(PuroWIN z podawaniem PNEUMAT)
Pojemność zasobnika paliwa l 270
(PuroWIN z podawaniem PNEUMAT)
Połączenie kominowe mm
130
Zużycie energii w pracy z mocą minimalną / nominalną W 75 / 90 77 / 92 80 / 95 85 / 100 90 / 110
Wymiary kotła (Szer x Gł x Wys) mm 826 x 993 x 1812
Wymiary wymiennika kotła bez izolacji (Szer x Gł x Wys) mm 785 (745) x 978 x 1663

 

Od początku – Historia firmy Windhager

Wszystko się zaczęło od małego sklepu z artykułami metalowymi aż do dzisiaj, kiedy jest to duża, międzynarodowa firma.

Anton Windhager zaczął produkcję prostych kominków na drewno w 1921 roku, od tych czasów jego mały biznes stał się jedną z największych światowych firm produkujących urządzenia grzewcze. Przez ponad 90 lat, urządzenia z logo Windhager cechuje Austriacka jakość, świeżość innowacji i skupienie wszystkich działań w trosce o klienta.

Czego się możesz spodziewać po Windhager?  Ciągły rozwój i wzrost

Otwarcie oddziału firmy w Szwajcarii w latach 80-tych ubiegłego stulecia, poprzedzone otwartymi wczęśniej oddziałami w Niemczech, a kolejny we Francji w roku 2010, było ważnym punktem w dziejach rozwoju firmy.  Z załoga pracowniczą liczącą ok 500 osób, dzisiaj Windhager jest jednym z najbardziej uhonorowanych producentów kotłów grzewczych w Europie. A od kilku lat weszliśmy z marką Windhager na teren Polski.

Specjaliści w biomasie. Doświadczenie w spalaniu drewna i pelletu

Tendencja do poszukiwania zastosowań tymczasowych, w których jedynym kryterium wyznaczającym jest cena produktu, jest coraz bardziej dominująca, szczególnie na rynku urządzeń grzewczych. Jednakże – w szerszej perspektywie – to ekonomia i trwałość są najważniejszymi kryteriami, które są brane pod uwagę na wszystkich etapach inwestycji – zarówno w fazie planowania jak i realizacji. Windhager już dawno temu pojął tę zależność, decydując się na wyspecjalizowanie się w urządzeniach spalających drewno, głównie w postaci granulatu pellet.

 

 

Sukces we wszystkich obszarach

Dzisiaj, firma Windhager jest jedną z największych, najbardziej prestiżowych firm w Europie produkujących kotły na pellet. Liczne nagrody, takie jak “Energy Genie Ministerstwa Środowiska i Górnej Austrii”, lub Salzburska Nagroda Innowacji dla Biznesu potwierdzają rangę i znaczenie firmy w tych obszarach. Jednakże, najwyższym wyrazem uznania produktów Windhager przez klientów końcowych jest olbrzymi i wciąż rosnący popyt na produkty tej marki.  Więcej niż 50 000 gospodarstw domowych w Europie jest już ogrzewanych kotłami pelletowymi marki Windhager.

 

Certyfikacja Towarzystwa Klimatycznego

Wkład firmy Windhager w ruch oszczędzania energii

Windhager uzyskał certyfikat Towarzystwa Klimatycznego. Codzienna praca we wszystkich działach firmy uwzględnia ochronę klimatu i środowiska.

Różne projekty zostały wdrożone na przestrzeni lat, między innymi:

  • Bilans energetyczny: Miesięczne zużycie energii elektrycznej i ciepła są rejestrowane, stąd łatwo skalkulować ich poziom i poziom oszczędności wynikłych z racjonalnego wykorzystania energii.
  • Użycie ciepła odpadowego: Ciepło odpadowe z produkcji wykorzystywane jest bezpośrednio w celach grzewczych, ciepło odpadowe z kompresorów wykorzystywane jest w procesie suszenia.
  • Automatyczna kontrola oświetlenia: Podczas przerw w pracy, oświetlenie miejsc w pracy jest automatycznie wyłączane za pomocą czasowych wyłączników światła.
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem, montażem, serwisem lub doradztwem to zapraszamy do kontaktu: No Limits Energy – NoLE.

Puro Win jest najnowszym produktem Windhag er a już zdobył wiele prestiżowych nagród:

 

Paliwo z pprzyszłością

Jest wiele powodów, by ogrzewać Twój dom zrębką: Paliwa z drewna są CO2-neutralne (w okresie wzrostu, drzewa absorbują tę samą ilość dwutlenku węgla, którą emitują podczas spalania), produkcja i logistyka jest zazwyczaj ulokowana w Twojej okolicy, a na jej cenę nie ma wpływu tak wiele czynników, jak to jest w przypadku  oleju lub gazu. W porównaniu do innych paliw opałych, zrębką jest tańsza, ponieważ jest wytwarzana z drewna odpadowego. Uprzednio to drewno zostało już wystarczająco wysuszone dla celów produkcyjnych, zatem jest suche i nie zawiera zbyt dużej ilosci wilgoci.
Ogrzewając zrębką drzewną, nie ma potrzeby rezygnowania z komfortu bezobsługowości  dotychczasowych urządzeń grzewczych. Kocioł działa w pełni automatycznie, zapewniając żądaną ilość ciepła dla instalacji grzewczej.
Paliwo odnawialne Wielu lokalnych dostawców i producentów Niezależność od paliw kopalnych

Różne frakcje i parametry paliwa.

Jest wiele powodów, by ogrzewać Twój dom zrębką: Paliwa z drewna są CO2-neutralne (w okresie wzrostu, drzewa absorbują tę samą ilość dwutlenku węgla, którą emitują podczas spalania), produkcja i logistyka jest zazwyczaj ulokowana w Twojej okolicy, a na jej cenę nie ma wpływu tak wiele czynników, jak to jest w przypadku  oleju lub gazu. W porównaniu do innych paliw opałych, zrębką jest tańsza, ponieważ jest wytwarzana z drewna odpadowego. Uprzednio to drewno zostało już wystarczająco wysuszone dla celów produkcyjnych, zatem jest suche i nie zawiera zbyt dużej ilosci wilgoci.
Ogrzewając zrębką drzewną, nie ma potrzeby rezygnowania z komfortu bezobsługowości  dotychczasowych urządzeń grzewczych. Kocioł działa w pełni automatycznie, zapewniając żądaną ilość ciepła dla instalacji grzewczej.
Paliwo odnawialne Wielu lokalnych dostawców i producentów Niezależność od paliw kopalnych

Dopuszczalne parametry i normy.

Szacunkowa kalkulacja rocznego zapotrzebowania na zrębki

 

 

 

Przykładowe realizacje. Więcej zdjęć w zakładce „Realizacje”

Sklep internetowy.

*Informacje zawarte na stronie internetowej  nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego z dn. 23.04.1964r.Księga pierwsza, Tytuł IV, Dział II..