Kotły z ręcznym załadunkiem paliwa

Mocne punkty kotłów

Nowoczesność spotyka się z klasyką

Tak dzieje się w przypadku kotłów zasypowych w naszej ofercie. Wieloletnie doświadczenie połączone z rozwiązaniami na miarę przyszłości. Każdy kocioł z ręcznym załadunkiem paliwa spełnia wymagania klasy 5. oraz Ecodesign. Wybierając jeden z naszych kotłów dbasz nie tylko o ekonomię ciepła w Twoim domu, ale także o środowisko i ekologię.
Sprawdź jakie są mocne punkty kotłów z ręcznym załadunkiem paliwa.

Główne zalety

Wenus ECO to połączenie naszej tradycji w produkcji niezawodnych kotłów zasypowych z nowoczesnością i ekologią. Na podstawie doświadczeń zbudowaliśmy kocioł, który łączy w sobie nasze sprawdzone rozwiązania oraz wymagania ekologiczne – został przebadany i spełnia warunki 5. Klasy oraz dyrektywy unijnej: Ecodesign. 

Niezawodna konstrukcja

Wenus Eco to solidny i wydajny kocioł dolnego spalania. Zastosowanie sprawdzonych materiałów, jak np. atestowana blacha kotłowa P265GH, to gwarancja wieloletniej i bezawaryjnej pracy. Odpowiednie izolacje chronią przed utratą ciepła, a także maksymalnie wykorzystują pozyskaną energię, dzięki czemu kocioł szybko osiąga moc znamionową.

Łatwa obsługa

Temperaturę spalania można wygodnie regulować ręcznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiczkach popielnika, mechanicznie miarkownikiem ciągu lub automatycznie poprzez zestaw sterujący*. Duża komora i duże wymiary otworu zasypowego w kotle pozwalają na utrzymanie ciepła przez wiele godzin. Wymagane jest aby kocioł pracował w układzie grzewczym wraz ze zbiornikiem akumulacyjnym (tzw. buforem).

Kotły typu: Feniks UNI to nowa generacja kotłów z ręcznym podawaniem paliwa. Wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych (odpowiedni kształt i układ kanałów oraz technika dolnego spalania) powodują redukcję emisji szkodliwych substancji do granicznych wartości spełniających wymagania klasy 5 i ekoprojektu, co potwierdza wysokie własności ekologiczne kotła na europejskim poziomie. Aby proces spalania mógł się odbywać niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości paliwa i tlenu zawartego w powietrzu do komory spalania. Kotły cechują się prostą, spawaną konstrukcją.

 

 

DWS – Zasypowy kocioł z przeznaczeniem do spalania węgla kamiennego sortymentu groszek, spełniajacy kryteria Klasy 5 oraz Ecodesign (Ekoprojektu). Kocioł standardowo jest przygotowany do montażu zestawu składającego się z wentylatora wyciągowego i sterownika. Opcja płatna zgodnie z cennikiem wyposażenia dodatkowego.

  1. Wzmocniona budowa kotła oparta na wielociągowej konstrukcji kanałów spalinowych.
  2. Poziomy i pionowy układ wymiennika kotła gwarantuje optymalną sprawność cieplną rzędu 90%.
  3. Palenisko obłożone ceramiką z materiału ogniotrwałego – katalizatory ceramiczne.
  4. Grawitacyjny system doprowadzenia powietrza do kotła z podziałem na: dopływ powietrza pierwotnego i          wtórnego.
  5. Dysza redukująca emisję spalin (ochrona Urzędu Patentowego RP).
  6. Duża komora zasypowa. Łatwy w czyszczeniu.
  7. Przystosowany do montażu w układzie zamkniętym pod warunkiem zastosowania armatury i zabezpieczeń do odprowadzania nadmiaru mocy cieplnej, zgodnie z dokumentacją kotła.
  8. Posiada możliwość montażu dodatkowego zestawu sterującego składającego się ze sterownika i wentylatora wyciągowego.
  9. Wymagana praca kotła ze zbiornikiem akumulacyjnym (tzw. buforem).

 

Kotły Optima Komfort Eko to kotły zasypowe nowej generacji, spełniające restrykcyjne normy Ecodesign w wyjątkowo korzystnej cenie. Nowe urządzenia charakteryzują się wysoką sprawnością cieplną, pojemną komorą zasypową oraz katalizatorami ceramicznymi, które wspomagają proces spalania.

 

Gwarancja

DEFRO – 3 lata gwarancji na szczelność wymiennika ciepła, 2 lata na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła. ZĘBIEC – 5 lat gwarancji na szczelność połączeń spawanych korpusu wodnego 4 lata gwarancji na szczelność korpusu. Pierwsze uruchomienie może być wykonane przez firmę posiadającą uprawnienia. No Limits Energy może wykonać taką usługę bezpośrednio lub przez sieć oficjalnych serwisantów. Sprawdź czy w Twojej okolicy możemy wykonać taką usługę.

Stal

Wymiennik ciepła wykonany z atestowanej wysokogatunkowej stali, który może zagwarantować długą żywotność wymiennika. Nie musisz się martwić o usterkę w trakcie użytkowania. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie układu przed całkowitym przegrzaniem w przypadku awarii kotła lub pompy.

Komfort

Dbałość o pełne zadowolenie klienta to jeden z naszych priorytetów

 • Dopasowanie mocy do zapotrzebowania.
 • Duża komora zasypowa
 • Regulacja dopływu powietrza wtórnego
 • Mechaniczna regulacja procesu spalania przy pomocy pokrętła w drzwiczkach popielnika
Kotły zasypowe

Kotły zasypowe

Zębiec Wenus ECO

Moc 21 kW

kotły zasypowe

DEFRO Optima Komfort

Moc 12, 17, 22, 28, 35 kW

kotły zasypowe

DEFRO DWS

Moc 15, 17, 22 kW

kotły zasypowe

DrewKo

Moc 12, 18, 24 kW

Kocioł zgazowujący drewno - DrewKo

KOTŁOSTAL Feniks UNI

Moc 10, 13, 18, 24 kW

kocioł zasypowy kotłostal

Sprawdź swoje
zapotrzebowanie grzewcze