Kotły zasypowe

Mocne punkty kotłów

Nowoczesność spotyka się z klasyką

Tak dzieje się w przypadku kotłów zasypowych w naszej ofercie. Wieloletnie doświadczenie połączone z rozwiązaniami na miarę przyszłości. Każdy kocioł z ręcznym załadunkiem paliwa spełnia wymagania klasy 5. oraz Ecodesign. Wybierając jeden z naszych kotłów dbasz nie tylko o ekonomię ciepła w Twoim domu, ale także o środowisko i ekologię.
Sprawdź jakie są mocne punkty kotłów z ręcznym załadunkiem paliwa.

Główne zalety

Wenus ECO – to połączenie naszej tradycji w produkcji niezawodnych kotłów zasypowych z nowoczesnością i ekologią. Na podstawie doświadczeń zbudowaliśmy kocioł, który łączy w sobie nasze sprawdzone rozwiązania oraz wymagania ekologiczne – został przebadany i spełnia warunki 5. Klasy oraz dyrektywy unijnej: Ecodesign.

Niezawodna konstrukcja
Wenus Eco to solidny i wydajny kocioł dolnego spalania. Zastosowanie sprawdzonych materiałów, jak np. atestowana blacha kotłowa P265GH, to gwarancja wieloletniej i bezawaryjnej pracy. Odpowiednie izolacje chronią przed utratą ciepła, a także maksymalnie wykorzystują pozyskaną energię, dzięki czemu kocioł szybko osiąga moc znamionową.

Łatwa obsługa
Temperaturę spalania można wygodnie regulować ręcznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiczkach popielnika, mechanicznie miarkownikiem ciągu lub automatycznie poprzez zestaw sterujący*. Duża komora i duże wymiary otworu zasypowego w kotle pozwalają na utrzymanie ciepła przez wiele godzin. Wymagane jest aby kocioł pracował w układzie grzewczym wraz ze zbiornikiem akumulacyjnym (tzw. buforem).

Feniks UNI to nowa generacja kotłów z ręcznym podawaniem paliwa. Wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych (odpowiedni kształt i układ kanałów oraz technika dolnego spalania) powodują redukcję emisji szkodliwych substancji do granicznych wartości spełniających wymagania klasy 5 i ekoprojektu, co potwierdza wysokie własności ekologiczne kotła na europejskim poziomie. Aby proces spalania mógł się odbywać niezbędne jest dostarczenie odpowiedniej ilości paliwa i tlenu zawartego w powietrzu do komory spalania. Kotły cechują się prostą, spawaną konstrukcją.

DWS – Zasypowy kocioł z przeznaczeniem do spalania węgla kamiennego sortymentu groszek, spełniajacy kryteria Klasy 5 oraz Ecodesign (Ekoprojektu). Kocioł standardowo jest przygotowany do montażu zestawu składającego się z wentylatora wyciągowego i sterownika. Opcja płatna zgodnie z cennikiem wyposażenia dodatkowego.

 1.  Wzmocniona budowa kotła oparta na wielociągowej konstrukcji kanałów spalinowych.
 2. Poziomy i pionowy układ wymiennika kotła gwarantuje optymalną sprawność cieplną rzędu 90%.
 3. Palenisko obłożone ceramiką z materiału ogniotrwałego – katalizatory ceramiczne.
 4. Grawitacyjny system doprowadzenia powietrza do kotła z podziałem na: dopływ powietrza pierwotnego i wtórnego.
 5. Dysza redukująca emisję spalin (ochrona Urzędu Patentowego RP).
 6. Duża komora zasypowa. Łatwy w czyszczeniu.
 7. Przystosowany do montażu w układzie zamkniętym pod warunkiem zastosowania armatury i zabezpieczeń do odprowadzania nadmiaru mocy cieplnej, zgodnie z dokumentacją kotła.
 8. Posiada możliwość montażu dodatkowego zestawu sterującego składającego się ze sterownika i wentylatora wyciągowego.
 9. Wymagana praca kotła ze zbiornikiem akumulacyjnym (tzw. buforem).

Kotły Optima Komfort Eko to kotły zasypowe nowej generacji, spełniające restrykcyjne normy Ecodesign w wyjątkowo korzystnej cenie. Nowe urządzenia charakteryzują się wysoką sprawnością cieplną, pojemną komorą zasypową oraz katalizatorami ceramicznymi, które wspomagają proces spalania.

Z

Gwarancja

DEFRO – 3 lata gwarancji na szczelność wymiennika ciepła, 2 lata na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

ZĘBIEC – 5 lat gwarancji na szczelność połączeń spawanych korpusu wodnego 4 lata gwarancji na szczelność korpusu.

Pierwsze uruchomienie może być wykonane przez firmę posiadającą uprawnienia. No Limits Energy może wykonać taką usługę bezpośrednio lub przez sieć oficjalnych serwisantów. Sprawdź czy w Twojej okolicy możemy wykonać taką usługę.

Stal

Wymiennik ciepła wykonany z atestowanej wysokogatunkowej stali, który może zagwarantować długą żywotność wymiennika. Nie musisz się martwić o usterkę w trakcie użytkowania. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie układu przed całkowitym przegrzaniem w przypadku awarii kotła lub pompy.

Komfort

Dbałość o pełne zadowolenie klienta to jeden z naszych priorytetów

 • ⇒ Dopasowanie mocy do zapotrzebowania.
 • ⇒ Duża komora zasypowa
 • ⇒ Regulacja dopływu powietrza wtórnego
 • ⇒ Mechaniczna regulacja procesu spalania przy pomocy pokrętła w drzwiczkach popielnika

Poznaj nasze produkty – Kotły zasypowe

Nie znaleziono produktów, których szukasz.
Informacje zawarte na stronie internetowej nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego z dn. 23.04.1964 r. Księga pierwsza, Tytuł IV, Dział II.

@ nolimitsenergy_nole

Obserwuj nas na Instagramie

© Copyright 2024 No Limits Energy | Stwórz z nami dobry klimat. Wszelkie prawa zastrzeżone | Regulamin | Polityka prywatności | Polityka plików cookies

Select more than one item for comparison.