Kotły na ekogroszek

Mocne punkty kotłów

Dbając o środowisko oraz jakość powietrza w Polsce firma DEFRO stworzyła nowy ekologiczny produkt. Sigma E to kocioł spełniający najwyższe rygorystyczne normy czystości spalin oraz sprawności. Kocioł ten posiada certyfikat ECODESIGN oraz 5 KLASĘ. Dzięki zastosowaniu nowego opatentowanego palnika retortowego oraz zmianom w płaszczu wodnym Sigma E może poszczycić się niską emisją i oszczędnością. Dbając o wygodę użytkowników system mechanicznego czyszczenia wymiennika jest w standardzie. Wysoko gatunkowe materiały zostały użyte do produkcji kotła. Intuicyjny i przyjazny w obsłudze sterownik z kolorowym wyświetlaczem dotykowym o regulowanym kącie położenia. Zupełnie nowe katalizatory ceramiczne rozmieszczone wokół paleniska. Dedykowany deflektor ceramiczny o nowym kształcie. Wygodny system rewizyjny. Nowoczesny design oraz kolorystyka charakterystyczna firmy DEFRO. Wszystko to czyni z Sigmy E lidera w klasie kotłów na ekogroszek z certyfikatem ECODESIGN.

Główne zalety

  • Zwiększona pojemność wodna wymiennika kotła.
  • Zmodernizowany palnik retortowy zapewnia dokładne spalanie paliwa eliminując niepożądane związki emisyjne.
  • Nadmuch wyposażony w modulację dozowania powietrza z systemem „ADAPTIVE CONTROL” i funkcję PID gwarantuje stabilne spalanie paliwa.
  • Niezawodną pracę zapewnia energooszczędny motoreduktor ABM o wysokiej sprawności . Funkcja autorewersu sprawdza się w przypadku blokady podajnika paliwa.
  • Palenisko wyłożone ceramicznymi katalizatorami dopala agresywne związki emisyjne
  • Wymiennik kotła zbudowany z poziomych półek ceramicznych i pionowych płomieniówek, w których umieszczono ekonomizery, które jednocześnie tworzą system automatycznego czyszczenia.
  • Sterownik K1PV4 pozwala na obsługę 4 pomp i sterowanie jednym zaworem mieszającym. W standardzie znajduje się tzw. czujnik pogodowy, a system sterowania można rozbudować stosując dodatkowy sterownik pokojowy i moduł Internet.
  • SIGMA E posiada szereg zabezpieczeń termicznych gwarantujących prawidłową pracę kotła i bezpieczne użytkowanie urządzenia oraz tzw. system wyrównania ciśnień zasobnika paliwa.
  • Zwój ślimaka podajnika wykonany z jednego elementu.
  • Możliwość dokonania zmiany kierunku otwierania drzwi zewnętrznych.

Gwarancja

5 lat gwarancji na szczelność wymiennika ciepła, 2 lata na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

Stal

Wymiennik ciepła wykonany z atestowanej wysokogatunkowej stali.

Komfort

Wysoka sprawność cieplna w zakresie od 90,0 do 90,7% dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin.

kocioł na ekogroszek DEFRO Sigma E

Kotły na ekogroszek

DEFRO Sigma E

Moc 36 / 48 / 69 kW

Kocioł na ekogroszek DEFRO Sigma E

Sprawdź swoje
zapotrzebowanie grzewcze